slider

Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018

Σπουδαία νίκη οι Κορασίδες του ΑΜΣ Φιλωτίου επί του ΑΟ Πάρου με 3-1 σετ

Του  Άλεξ Γεωργαντάς

Σπουδαία νίκη πήραν οι Κορασίδες του ΑΜΣ Φιλωτίου με 3-1 σετ, στον αγώνα που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο «Δ. Περιστεράκης» την Κυριακή το μεσημέρι, με τον ΑΟ Πάρου.

Τα κορίτσια του Γιώργου Δερμάτη, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-1 (16-25), κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα (25-21) αλλά και να πάρουν κεφάλι με 25-23.

Οι γηπεδούχες, οι οποίες αποδίδουν εξαιρετικό βόλεϊ, κατάφεραν να επικρατήσουν του αντιπάλου τους κατακτώντας και το 4ο σετ με 25-11, παίρνοντας σπουδαία νίκη εν όψει της συνέχειας.

Αναφορικά με τον ΑΟ Πάρου, οι φιλοξενούμενες έδειξαν ότι μπορούν να φανούν ανταγωνιστικές, ειδικά στις αρχές του παιχνιδιού. Η ήττα δεν αναιρεί την προσπάθεια που κατέβαλαν, αφού όπως μας έχει συνηθίσει ο Παριανός σύλλογος τα τελευταία χρόνια, διαθέτει πολύ ταλέντο.