slider

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Σίφουνας το Φιλώτι, 0-7 τον Καρτεράδο.

EYRI KYPELLO ME TRAGAIA

Καταιγιστικό το Φιλώτι, πέρασε μέσα από την έδρα του Καρτεράδου νικώντας με 0-7!, σημειώνοντας μία από τις μεγαλύτερες εκτός έδρας νίκες στην ιστορία του.
Το τελικό σκορ του αγώνα αντικατοπτρίζει και την εικόνα του, καθώς είναι εμφανή ότι μία ομάδα ήταν η πρωταγωνίστρια στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν το Φιλώτι του Γιώργου Βασαλάκη.
Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν τα τέσσερα (4) ορθά πέναλτι, που καταλόγισε ο κύριος Σουλτάνης υπέρ του Φιλωτίου, με τα τρία εξ αυτών να .....
μετουσιώνονται σε γκολ.
Ένα (1) γκολ είχε η αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν έξι (6).
Οι σκόρερ των εφτά (7) τερμάτων (ήταν οι: 0-1 Κοτάκης Μ., 0-2 Ντάσιος, 0-3 Ευριπιώτης, 0-4 Ντάσιος, 0-5 Ευριπιώτης, 0-6 Ψαρράς Σ., 0-7 Ξενάκης.
Συνθέσεις
Καρτεράδος: Δοϊτσίδης, Χάλαρης, Αλιφραγκής (46΄Γεωργιάδης), Αρτέμης, Δαμίγος, Λιγνός, Σορώτος, Σακρού, Κουντούρης, Κατσιαδάς, Βαζαίος.
ΑΜΣ Φιλωτίου: Βασιλάκης, Τσάφος 70΄Μουστάκης Γ.), Κρασσάς, Βασαλάκης (72΄Κοτάκης Ι.), Μουστάκης Ν., Ευριπιώτης, Κοτάκης Μ., Ντάσιος, Κρητικός, Ξενάκης, Στρατούρης (46΄Ψαρράς).