slider

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Μεγάλη νίκη για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΜΣ φιλωτίου

OMADA VOLLEY

Η γυναικεία ομάδα πετοσφαίρισης την Κυριακή 20 Νοεμβρίου  2011 πραγματοποίηση τον πρώτο της αγώνα για την αγωνιστική περίοδο 2011-2012 του τοπικού πρωταθλήματος Κυκλάδων Πετοσφαίρισης απέναντι στην ομάδα του Ήφαιστου Θήρας .

Ο αγώνας ξεκίνησε 10:30 με μια μικρή καθυστέρηση λόγο της μετακίνησης των διαιτητών από τη Σύρο. Στο πρώτο σφύριγμα του διαιτητή κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη της Βασιλικής Μιχαήλ Κύλη (κόρη του πρώην προέδρου Α.Μ.Σ. Φιλωτίου και δημιουργού της ομάδας πετοσφαίρισης ).
Στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Νάξου η ομάδα βόλεϊ του Φιλωτίου βρέθηκε να χάνει τα πρώτα δύο σετ (32΄)24-26 και (25΄)18-25. Παρόλα αυτά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έκανε τη μεγάλη ανατροπή και επικράτησε με 3-2 (29΄)25-18, (32΄)27-25 και στο τάι μπρέικ (15΄)15-12. Ο αγώνας είχε διάρκεια 2 ώρες και 35 λεπτά με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Ο Πρόεδρος , το Δ.Σ. και οι παίκτριες του συλλόγου ευχαριστούν τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο και υποστήριξε την ομάδα μας.