ΦΙΛΩΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΧΩΡΙΟ

slider

Κυριακή 22 Μαΐου 2011

Μεγάλη νίκη πέτυχε το Φιλώτι μέσα στο Δημοτικό Γήπεδο Τήνου επί του Α.Ο Τήνου 2-1

Α.Ο Τήνου 1-2 Α.Μ.Σ Φιλωτίου.

Ο Α.Μ.Σ Φιλωτίου. ήθελε  περισσότερο την πολύτιμη  νίκη στην καυτή έδρα του Α.Ο Τήνου και την  πήρε. Διατηρώντας  έτσι ακέραιες τις ελπίδες του για άνοδο.  Τώρα ο  Α.Μ.Σ Φιλωτίου. θέλει   μια  νίκη στο εναπομείναντα   παιχνίδι   με τον  ΑΟ Πάγου στο Φιλώτι  για αγωνίζεται από την νέα σεζόν στην Α΄ Κατηγορία. Στον αγωνιστικό τομέα ο Α.Μ.Σ Φιλωτίου. ήταν σαφώς ανώτερος  κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0 με τον  Δελώτη  9'  που προηγήθηκε ο Α.Ο Τήνου σε 1-2  με τον  Κοττάκη  Μ στο 12' Πεν το 1-1 και στο 72'  το 1-2 . Στο 95 ‘  ο Α.Ο Τήνου έχασε μεγάλη ευκαιρία  όταν  ο  Πολυκρέτης  έκανε την απόκρουση του αγώνα σε καρφωτή κεφάλια του Δελώτη. Αλγεινή εντύπωση ακόμα και στους φίλαθλους και παράγοντες του Α.Ο Τήνου  προκάλεσαν  στο τέλος  οι  αποφάσεις  των  διαιτητών όπου εκτός του ότι  κράτησαν  8 λεπτά καθυστέρηση μπας και ισοφάριση ο Α.Ο Τήνου οι  επόπτες  έτρεχαν  σαν παιδάκια  και   μάζευαν  της μπάλες από τα χωράφια για να μην υπάρχουν καθυστερήσεις